САЛАДУХА Аляксандр Антонавіч, эстрадны спявак — Ганаровая грамата Адміністрацыі Прэзідэнта.
ЛАНСКАЯ Алёна Міхайлаўна, эстрадная спявачка, артыст прыватнага ўнітарнага канцэртнага прадпрыемства “Прадзюсарскі цэнтр “Спамаш” — Ганаровая грамата Адміністрацыі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь.
ВАВІЛАЎ Аляксандр Дзмітрыевіч, старшы выкладчык кафедры рэжысуры ўстановы адукацыі “Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт культуры і мастацтваў” — Ганаровая грамата Міністэрства культуры.
БАРАЗНА Міхаіл Рыгоравіч, рэктар установы адукацыі “Беларуская дзяржаўная акадэмія мастацтваў” — Ганаровая грамата Міністэрства культуры.
ШЫРАЙ Анастасія Анвараўна, намеснік дырэктара Нацыянальнага акадэмічнага драматычнага тэатра імя М. Горкага — Ганаровая грамата Міністэрства культуры.
Дзяржаўная ўстанова “Нацыянальны акадэмічны народны хор Рэспублікі Беларусь імя Г.І .Цітовіча”, мастацкі кіраўнік — ДРЫНЕЎСКІ Міхаіл Паўлавіч— Ганаровая грамата Міністэрства культуры.
Творчы дуэт у складзе Аляксандра Барысавіча КАШПЕРАВА і Вольгі Ігараўны СІЗОВАЙ, артыстаў тэатра-студыі кінаакцёра Нацыянальнай кінастудыі “Беларусьфільм” — Прэмія Беларускага прафесійнага саюза работнікаў культуры.
Калектыў работнікаў установы “Музей “Замкавы комплекс “Мір”, дырэктар — ЛОЙКА Аляксандр Часлававіч — Прэмія Беларускага прафесійнага саюза работнікаў культуры.
КУРЫЛІНА Людміла Іванаўна, вядучы бібліятэкар аддзела міжбібліятэчнага абанемента і дастаўкі дакументаў Нацыянальнай бібліятэкі Беларусі — Прэмія Беларускага прафесійнага саюза работнікаў культуры.
ГАЛУЗА Ірына Паўлаўна, намеснік дырэктара дзяржаўнай установы “Мінскканцэрт” — Нагрудны знак Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь “За ўклад у развіццё культуры Беларусі”.
ЧЭРНІКАЎ Уладзімір Міхайлавіч, дырэктар Мінскага дзяржаўнага музычнага каледжа імя М.І. Глінкі — Ганаровая грамата Міністэрства культуры.
АБРАЖЭВІЧ Міхаіл Анатольевіч, дырэктар Дзіцячай музычнай школы мастацтваў № 3 імя Ф. Шапэна — Грамата Міністэрства адукацыі.
КАРОЛЬКА Святлана Анатольеўна, начальнік аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Старадарожскага раённага выканаўчага камітэта — Ганаровая грамата Савета Міністраў Рэспублікі Беларусь.
РУТКОЎСКАЯ Ала Іосіфаўна, дырэктар Барысаўскай дзіцячай харэаграфічнай школы мастацтваў — Ганаровая грамата Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь.
АМБАРЦУМЯН Нэлі Патарыкаўна, кіраўнік народнай студыі эстраднай песні “Срэбраная трэль” Жодзінскага гарадскога цэнтра культуры і вольнага часу — Нагрудны знак Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь “За ўклад у развіццё культуры Беларусі”.
ЗЕЛЬСКІ Артур Гарыевіч, дырэктар дзяржаўнага мемарыяльнага комплекса “Хатынь“ — Ганаровая грамата Міністэрства культуры.
Заслужаны аматарскі калектыў Рэспублікі Беларусь духавы аркестр “Віціны” Стаўбцоўскай дзіцячай школы мастацтваў, кіраўнік — НІЧЫПАРОВІЧ Аляксандр Анатольевіч — Прэмія Беларускага прафесійнага саюза работнікаў культуры.
ВЛАСАВА Ларыса Міхайлаўна, дырэктар Расонскага раённага цэнтра культуры і народнай творчасці — Нагрудны знак Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь “За ўклад у развіццё культуры Беларусі”.
БУХАВЕЦКАЯ Ірына Віктараўна, выкладчык Віцебскага дзяржаўнага каледжа культуры і мастацтваў — Грамата Міністэрства адукацыі.
НЭЛІНА Галіна Мікалаеўна, бібліёграф першай катэгорыі інфармацыйна-бібліяграфічнага аддзела Цэнтральнай раённай бібліятэкі імя Ф. Скарыны Полацкай раённай цэнтралізаванай бібліятэчнай сістэмы — Прэмія Беларускага прафесійнага саюза работнікаў культуры.
Дзяржаўная ўстанова “Дзіцячая музычная школа мастацтваў № 1 г. Гомеля імя П.І. Чайкоўскага”, дырэктар — САЛЫГАЎ Сяргей Яўгенавіч — Ганаровая грамата Савета Міністраў Рэспублікі Беларусь.
ТОРАПАВА Аксана Валер’еўна, дырэктар музея Гомельскага палацава-паркавага ансамбля — Ганаровая грамата Савета Міністраў Рэспублікі Беларусь.
АНЧЫШКІНА Галіна Іванаўна, артыст драмы, вядучы майстар сцэны Гомельскага гарадскога маладзёжнага тэатра — Нагрудны знак Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь “За ўклад у развіццё культуры Беларусі”.
ФІЛІМОНЕНКА Жанна Віктараўна, настаўнік па класе флейты Рэчыцкай дзіцячай школы мастацтваў Гомельскай вобласці — Нагрудны знак Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь “За ўклад у развіццё культуры Беларусі”.
ЗУБРЫЦКАЯ Юлія Валер’еўна, выкладчык Гомельскага дзяржаўнага мастацкага каледжа — Грамата Міністэрства адукацыі .
Эстрадна-сімфанічны аркестр імя Ю.А. Васілеўскага Гомельскай абласной філармоніі, галоўны дырыжор — ШНЫР Станіслаў Браніслававіч — Прэмія Беларускага прафесійнага саюза работнікаў культуры.
ТУР Ірына Эдуардаўна, дырэктар Палаца культуры горада Ліды — Нагрудны знак Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь “За ўклад у развіццё культуры Беларусі”.
ШУНЕЙКА Алена Феліксаўна, метадыст выставачнай залы Гродзенскага абласнога метадычнага цэнтра народнай творчасці, дырэктар — МУРЭНЯ Алена Уладзіміраўна — Прэмія Беларускага прафесійнага саюза работнікаў культуры.
Заслужаны аматарскі калектыў Рэспублікі Беларусь народны ансамбль танца “Гарадзенскія карункі” Гродзенскага дзяржаўнага каледжа мастацтваў, кіраўнік калектыву — ПАРАХНЕВІЧ Наталля Паўлаўна — Прэмія Беларускага прафесійнага саюза работнікаў культуры.
ПАРФЯНОВІЧ Аляксандр Аляксандравіч, вядучы майстар сцэны Магілёўскага абласнога тэатра драмы і камедыі імя В.І. Дуніна-Марцінкевіча (г. Бабруйск) — Ганаровая грамата Савета Міністраў Рэспублікі Беларусь.
МАТВЕЕВА Вольга Анатольеўна, артыст Магілёўскага абласнога тэатра драмы і камедыі імя В.І. Дуніна-Марцінкевіча (г. Бабруйск) — Нагрудны знак Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь “За ўклад у развіццё культуры Беларусі”.
СЦЕЛЬМАШОК Алег Уладзіміравіч, начальнік упраўлення культуры Магілёўскага абласнога выканаўчага камітэта — Нагрудны знак Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь “За ўклад у развіццё культуры Беларусі”.
ЖЫГУН Аляксандр Мікалаевіч, намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце Магілёўскага дзяржаўнага музычнага каледжа імя М.А. Рымскага-Корсакава — Ганаровая грамата Міністэрства культуры.
ПАПУЦЬЕВА Алена Пятроўна, выкладчык Магілёўскага дзяржаўнага каледжа мастацтваў — Грамата Міністэрства адукацыі.
БУРАКОВА Аляксандра Сяргееўна, загадчык экспазіцыйна-выставачнага аддзела Магілёўскага абласнога краязнаўчага музея імя Е.Р. Раманава — Грамата Міністэрства адукацыі.
ГРАШЧАНКА Вера Фёдараўна, выкладчык па класу баяна Магілёўскай дзяржаўнай гімназіі-каледжа мастацтваў імя Яўгена Глебава — Прэмія Беларускага прафесійнага саюза работнікаў культуры.
ЗАРУБА Васілій Андрэевіч, начальнік аддзела культуры Столінскага раённага выканаўчага камітэта — Падзяка Прэм’ер-міністра Рэспублікі Беларусь.
КОЗІЧ Алена Мікалаеўна, намеснік начальніка ўпраўлення культуры Брэсцкага абласнога выканаўчага камітэта — Нагрудны знак Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь “За ўклад у развіццё культуры Беларусі”.
ГОРСКАЯ Алена Канстанцінаўна, намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце Пінскага дзяржаўнага каледжа мастацтваў — Грамата Міністэрства адукацыі.
Камунальнае ўнітарнае нфармацыйнае прадпрыемства “Брэсцкая абласная газета “Зара”, галоўны рэдактар — ЛАГВІНОВІЧ Аляксандр Аляксандравіч — Прэмія Беларускага прафесійнага саюза работнікаў культуры.